0212 939 67 70 - Whatsapp Destek Hattı: 0546 411 04 31
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Apple, Su Geçirmez Cihazlar İçin Patent Başvurusu Yaptı

21 Aralık 2018
234 kez görüntülendi
Apple, Su Geçirmez Cihazlar İçin Patent Başvurusu Yaptı

Teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad cihazlarının su geçirmez şekilde üretilebilmesine yarayacak bir çözüm üretti. Firma bu çözüm için patent başvurusunda bulunuldu.

Apple, iPhone ve iPad kullanıcılarına oldukça sevinecekleri bir haber ile geliyor. Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği patent başvurusuyla, yeni iPhone ve iPad’lerin suya çok daha dayanıklı olması, hatta mümkünse tamamen su geçirmez olması için kolları sıvadı.

Apple cihazlarda kullanılan Lightning ve USB-C girişlerinin, su, nem gibi çevresel etkenlere karşı en zayıf bölgeler olduğunu ve bu bölgeyi korumaya almak için bir çözüm ürettiğini belgeliyor. Telefonların ilk üretildiği senelerde sadece amacına uygun şekilde kullanılması belki de bu cihazları gözden sakınmayı biraz mümkün kılabiliyordu. Günümüzdeki telefonların kullandıkları teknoloji, onları insanlar için vazgeçilmez bir konuma taşırken, bir yandan da hassasiyetlerinin artmasına neden oluyor. Apple, durumu “Artık insanlar çevresel koşullar ne olursa olsun, her yerde telefonlarından faydalanmak istiyorlar. Cihazların şarj girişleri, data transferi için kullanılan girişler her zaman yüzeyde yer alıyor. Bu da elektronik cihazların zorlu şartlarda hasar görmesine neden oluyor. Bu nedenle, bu cihazları nem, su ve toz gibi etkenlere karşı kuvvetli hale getirmek için adımlar atmalıyız” şeklinde açıklıyor.

Kaynak: Webtekno

WhatsApp WhatsApp İletişim