0212 939 67 70 - Whatsapp Destek Hattı: 0546 411 04 31
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Honor V30 Pro’dan şaşırtan DxOMark test sonucu

24 Mayıs 2020
195 kez görüntülendi

Daha önce kamerası ile DxOMark testini altüst eden Honor V30 Pro için yeni bir test sonucu ortaya çıktı. Honor V30 Pro ses kalitesi için yapılan bu denemede, bazı kişiler için beklenmeyen bir manzara ile karşılaşıldı

Honor V30 Pro ses kalitesi istenen performansı gösteriyor mu?

Gücünü Kirin 990 işlemcisinden alan bu model, toplam 8 çekirdekli bir yapıya sahip. 2.86 GHz hızında çalışan ve ARM Cortex A76 mimarisini kullanan 2 çekirdeği ile dikkat çeken Kirin 990, diğer 2 çekirdeği ile güç tüketimine ek katkı sağlıyor.

Tüketim konusunda katkı sağlaması amacı ile 2.36 GHz hızında çalıştırılan bu çekirdekler de ARM Cortex A76 mimarisine ev sahipliği yapıyor. Diğer dört çekirdek ise ARM Cortex A55 yapısına sahip ve 1.95 GHz hızında çalışıyor.

Honor V30 Pro ses testi

Hem yeniden oynatma hem de kayıt konusunda sınanan V30 Pro, geçen yıl Çin’de piyasaya sürüldü. Hatırlanacağı üzere DxOMark testinde amiral gemisi Mate 30 Pro (4G) modelini geçen V30 Pro, gündeme damgasını vurmuştu.
Ses testinden 59 puan alan başarılı cihaz, bu konuda 15. sıraya yerleşti. Ses kaydı konusunda 74 puan alarak çok iyi bir performans ortaya koyan V30 Pro, frekans konusunda tutarlılık göstermek amacı ile verdiği tepkilerle göz kamaştırdı.

Ses kaydı sırasında mekansal betimleme yeteneğini gayet iyi bir şekilde kullanan Honor V30 Pro, tek hoparlör tasarımı ile üretildi. USB adaptörü de dahil olmak üzere kulaklık girişi bulunmayan model, Bluetooth BT 5.1 teknolojisini destekliyor.

Ünlü test platformu DxOMark, bu modelin ses çalma kalitesinde üç eksiklik tespit etti. Platformun yaptığı analize göre V30 Pro’nun tek hoparlör tasarımını kullanması, kendisinin mekansal betimleme yeteneği testinden 28 puan almasına sebep oldu.

DxOMark tarafından tespit edilen diğer bir eksiklik ise bu ürünün tını üretimi konusunda ses tonu yapısını iyi ayarlamaması ve bas hassasiyetini iyi ölçememesi olarak kayıtlara geçti. Son değerlendirme ses kapasitesi için yapıldı.

Maksimum ses kapasitesini engelleyen bir kompresör yapısına ev sahipliği yapan V30 Pro, ses üretimi konusunda ne yazık ki istenen performansı veremiyor. DxOMark, bunun ses üretiminin kalitesini engelleyen ana faktör olduğunu düşünüyor.

WhatsApp WhatsApp İletişim